Klocki lego wspomagają rozwój dziecka

Umysł dziecka jest twórczy. Dopingowany przez zabawę staje się kreatywny i rozwija się w kierunku, którego rytm wyznacza zabawa. Dziecko, które od najmłodszych lat jest zachęcane do zabawy klockami, posiada lepszą orientację przestrzenną, bogatszą wyobraźnię oraz zdolność kojarzenia, zapamiętywania i samodzielnego myślenia. Cechy te wpływają korzystnie na dalszy rozwój oraz edukację szkolną. Wieloletnie doświadczenie i dobór odpowiednich dla poszczególnych etapów rozwoju elementów sprawiają, że klocki lego są na tym polu bezkonkurencyjne.

Klocki Lego do zabawy duplo dla najmłodszych

W wieku około półtorej do dwóch lat dziecko przechodzi płynnie z fazy burzenia do fazy budowania. Na początku naśladuje opiekuna, który pokazuje, jak z dwóch klocków lego duplo można wybudować np. zagrodę dla konia. W następnym etapie próbuje kreować świat klocków lego zgodnie z własną fantazją. Załączone do zestawów figurki pomagają w rozwijaniu wyobraźni i wspomagają samodzielną zabawę. Kolejne zestawy klocków lego podwyższają poziom trudności, dostosowując go do rozwoju malucha. Starsze dzieci płynnie przechodzą z dużych, bezpiecznych elementów do mniejszych, wymagających więcej precyzji i umiejętności.

Zestawy klocków lego dla starszych i najstarszych

Klocki lego dostępne są w różnych obszarach tematycznych oraz jako wersja classic. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani gier, kreskówek lub filmów, jak i osoby, które stawiają na własną pomysłowość. Podobnie jak lego duplo, zestawy klocków lego posiadają kategorie wiekowe dobrane do możliwości ich użytkowników. Zachęca to dzieci do zabawy, stopniując trudności możliwe do przezwyciężenia, a jednocześnie pozwalając na samodzielne wymyślanie nowych alternatyw dla posiadanych już klocków. Zbudowane samodzielnie sceny zapewniają długie godziny zabawy zarówno w pojedynkę jak, i z przyjaciółmi. Na tym etapie edukacja wzbogacana jest o prawa fizyki i mechaniki: działanie dźwigni, łożysk lub wyrzutni. W klockach lego dla starszych dzieci spotykane są pokrętła, przekładnie i koła zębate, pozwalające na tworzenie skomplikowanych mechanizmów.

Najstarsi użytkownicy klocków lego mogą rozwijać swoje pasje architektoniczne, z zakresu robotyki, a nawet ogrodnictwa. Można z nich wykonać skomplikowane dioramy i makiety. Zestawy lego mogą być również wykorzystywane podczas sesji terapeutycznych i w pracowniach pedagogicznych.

Klocki lego docenią wszystkie pokolenia. Są podstawą do wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny a dzięki dużej ilości uniwersalnych elementów każdy znajdzie coś dla siebie.